Po gólovej prestrelke sa tešili „pernikári“

Autor: HKM Zvolen Dátum: 23.8.2019

HC Dynamo Pardubice – HKM Zvolen  6:4 (0:0, 3:0, 3:4)

Góly: 26. Kousal (Kindl), 28. Piché (Pochobradský), 39 Tybor (Kousal, Eklund), 45. Tybor (Kindl), 53. Mikuš, 60. Poulíček – 42. Švarný (Lowney, 43. Hansen (Mráz, Špirko), 47. Preisinger (Handlovský, Corrin), 47. Hansen (Maier, Špirko)

Vylúčenia: 7:7, navyše Hovorka (Pardubice) 5 min.+OT DKZ, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1250 divákov

HC Dynamo Pardubice: Kacetl – Piché, Eklund, Ivan, Zdráhal, Holland, Mikuš – Tybor, Kousal, Kindl – Hovorka, Locke, Mandát – Látal, Poulíček, Machala – Kratochvil, Pochobradský, Rolinek – Kusý.
HKM Zvolen: Hollý – Corrin, Betker, Dubina, Švarný, Tomko, Maier, Lowney, Fatul – Špirko, Mráz, Hansen, Kolenič, Chlepčok, Thompson, Preisinger, Kelemen, Handlovský, Bonis, P. Halama, M. Halama.

Zásluhu na bezgólovej prvej tretine mali obaja brankári, Juraj Hollý vo zvolenskej bránke zlikvidoval všetky šance domácich. Druhá časť hry priniesla tri presné zásahy domácich, no hostia sa s nepriaznivým stavom 0:3 po 40-tich minútach neplánovali zmieriť. V úvode záverečnej dvadsaťminútovky znižovali Švarný a Hansen v priebehu 47 sekúnd. Dynamo potom odskočilo na 4:2, no bojovní „rytieri“ vyrovnali skóre gólmi Preisingera a Hansena, ktoré od seba delilo len 6 (!) sekúnd. Víťazstvo si domáci zabezpečili v presilovej hre a gólovú poistku strelili v poslednej minúte zápasu. Červeno-modrých môže mrzieť nevyužitá presilovka 5 proti 3 v závere riadnej hracej doby.