Peter Oremus: V prvom týždni sme videli, ako hráči cez leto pracovali

Autor: HKM Zvolen Dátum: 31.7.2020

Rytieri majú za sebou prvý týždeň spoločnej prípravy a v piatok ráno prvýkrát vykorčuľovali na ľad. Následne sa v posilňovni a priestoroch šatne venovali silovému tréningu a kompenzačným cvičeniam. Trénerský štáb má naďalej k dispozícii všetkých slovenských hráčov, s výnimkou obrancu Františka Gajdoša, ktorý po návrate z juniorskej reprezentácii musí absolvovať päťdňovú karanténu. Po prvom tréningu na ľade dostal slovo hlavný tréner Peter Oremus.

 

Prvýkrát s novým tímom na ľade, aký z toho máte dojem?

Takto sme si to cielene naplánovali, nakoľko už od pondelka začíname na ľade pravidelne trénovať a myslím, že chlapcom to len pomôže. Zvyknú si na výstroj a trochu sa do toho dostanú. Bolo na nich vidieť, že niektorí už predtým na ľade boli a myslím, že celkovo tréning prebehol dobre, som spokojný.

Čo vám ukázali prvé dni spoločnej prípravy?

S kolegami sme si povedali, že tento týždeň chceme jednoznačne vidieť, ako hráči počas leta pracovali. Vieme, že teraz prevláda trend individuálnej prípravy a každý trénuje inak. Postupne sme si hráčov pozývali aj na osobné rozhovory a priebežne sme nadväzovali kontakt. Môžem povedať, podľa toho, čo sme doteraz videli, príprava hráčov bola taká, aká mala byť. Samozrejme, každý trénoval podľa svojich individuálnych potrieb. Dôležité je najmä, aby boli všetci kvalitne pripravení a mali pevné zdravie. 

Doterajšie tréningy sa niesli predovšetkým v réžii kondičného trénera a fyzioterapeuta, ako ste spokojný s ich prácou?

Myslím, že v súčasnosti hokej týchto ľudí jednoznačne potrebuje. Všetci pracujú veľmi dobre a o tom to je. O spoločnej práci, ktorá nás má dostať k spoločnému cieľu.

Aký je plán ďalších týždňov prípravy?

Aj ďalšie dva týždne budeme striedať tréningy na ľade a na suchu. Čo sa týka testovania a diagnostiky hráčov, ešte nemáme pevne určený termín a rozhodneme sa, či budeme testovať postupne, alebo všetkých naraz, až keď budeme v kompletnom zložení. Niektoré dátumy príchodu legionárov sa už rysujú, ale z môjho pohľadu sa s tým netreba za každú cenu ponáhľať. Či už to bude o týždeň, alebo o dva, pre mňa je dôležité, aby prišli a boli zdraví a pripravení.

Ako hodnotíte spoluprácu s asistentmi Andrejom Kmečom a Andrejom Podkonickým?

Ja aj všetci moji kolegovia sme stotožnení so svojími pozíciami a zatiaľ fungujeme bezproblémovo. Všetci vieme, aký je náš spoločný cieľ a vieme, aké sú naše úlohy a čo od seba môžeme očakávať, takže spolupráca funguje.

Poznáme zatiaľ mená dvoch súperov v príprave, v rámci domáceho Memoriálu Pavla Zábojníka sa stretnete s GKS Tychy a MAC Újbuda. Čo hovoríte na túto konfrontáciu?

Všade, kde som bol, som sa chcel v príprave stretnúť so súpermi mimo danej ligy. Aj teraz sme urobili maximum preto, aby to tak bolo. V riešení sú aj kvalitní súperi z Česka, ktorí by mali byť čoskoro potvrdení a chcem v tomto smere poďakovať vedeniu klubu. V sezóne sa stretávate s ligovými súpermi, ale počas prípravy si treba zmerať sily aj s kvalitnými zahraničnými súpermi. 

Doterajšie tréningy na futbalovom ihrisku a v posilňovni vynechal pre menšie problémy s členkom Rado Puliš. Dnes na ľade nechýbal, je už teda v poriadku?

Áno, je úplne v poriadku. Má nastavenú svoju prípravu, pracuje tu s nami každý deň, len niektoré veci, ktoré má on individuálne nastavené, si robí sám.