Od stredy opäť na ľade, s áčkom zaberali aj kadeti

Autor: HKM Zvolen Dátum: 8.11.2018

Reprezentačná prestávka prišla lídrovi tabuľky nepochybne vhod. Desaťdňové zápasové voľno umožní dať opäť dokopy všetky potrebné súčiastky dobre rozbehnutého zvolenského stroja.

Ani početné zranenia, ani mimoriadne náročný zápasový program Zvolenčanom na pohode pred prebiehajúcou prestávkou neubrali, naopak, vďaka trom výhram zo štyroch stretnutí počas minulého týždňa naďalej môžu na zvyšok ligového pelotónu hľadieť zhora. „Mrzí ma stratený bod v Budapešti, ale už toho bolo na nás dosť. Keby sme pridali gól na 3:0, bolo by po zápase, namiesto toho sme inkasovali a síl už nebolo veľa, stále sme do súpera tlačili, bolo to ťažké. S tými štyrmi zápasmi som ale veľmi spokojný. Ukázali sme pripravenosť a kondíciu, dokázali sme korčuľovať celý zápas, v Bystrici a s Trenčínom dokonca na tri formácie," hodnotil tréner Andrej Podkonický štvorzápasovú porciu svojho tímu, ktorá zahŕňala tesnú prehru v Banskej Bystrici a následne výhru s dvadsiatkou, Trenčínom a Budapešťou.  

Po nedeľnom zápase v Budapešti mali rytieri dvojdňový oddych, od stredu už znova zaberajú na ľade. Zatiaľ ešte v nekompletnom zložení. „Niektorí dostali dlhšie voľno, ďalší sú v reprezentácii," ozrejmil zvolenský kormidelník, ktorý ale chýbajúcich zverencov základnej zostavy nahradil na stredajšom a štvrtkovom tréningu z iných zdrojov a siahol do mládežníckych kategórii. Na ľade sa tak okrem hráčov juniorky a dorastu preháňalo aj niekoľko kadetov. „Zobral som ich, aby mali motiváciu a videli, ako to v áčku funguje. Myslím, že to bolo dobré a chlapci si to užili, teraz majú väčšiu motiváciu, aby o pár rokov zabojovali o šancu v mužskom hokeji. Sú tam šikovní chalani, s ktorými treba pracovať a myslím, že majú potenciál, aby sa doň raz prepracovali. Od piatka by sme už mali byť v klasickej zostave."

Tréner tabuľkového lídra priblížil aj tréningový plán aktuálnych dní. „Na ľade sme asi hodinu, krátko a v tempe, zameriavame sa na klasické herné činnosti. V stredu sme nešli príliš do kondície, dnes o niečo viac. Včera bol po ľade dvadsaťminútový výbeh, dnes posilňovňa, rovnako tak zajtra. Tento týždeň si ale chceme hlavne oddýchnuť." Rýchly sled zápasov ale naďalej sprevádza Milana Kytnára a Rastislava Špirka, ktorý v reprezentačnom drese bojujú na Nemeckom pohári. „Prídu v nedeľu a v pondelok by mali mať voľno. V utorok budú trénovať, v stredu hrať zápas. Program je nabitý a väčší priestor na regeneráciu teda nie je," povedal Podkonický. 

Ten už pred prestávkou uviedol, že 14. novembra v zápase s Nitrou počíta s niekoľkými navrátilcami. Lukáš Handlovský aj Marcel Holovič už trénujú s tímom na ľade. „Handlovský, Holovič aj Obdržálek by mali byť proti Nitre pripravení. Michal Roman pôjde do plného tréningu v nedeľu, ešte cíti natiahnutý sval. Jeho štart je teda otázny, zvyšok by mal byť v poriadku. Miloš Kelemen 19. novembra absolvuje lekársku prehliadku a následne sa uvidí." Okrem pozitívnych správ o zlepšujúcom sa zdravotnom stave svojich hráčov môže zvolenského trénera i fanúšikov tešiť aj ďalšia, ktorá prišla predvčerom. Prvý slovenský Winter Classic bude pohronské derby. „Určite sa veľmi tešíme! Je to niečo nové a výborné hlavne pre fanúšikov. Je to veľké derby, chceme si ho hlavne užiť, príde veľa ľudí a bude to zážitok," komentoval atraktívne podujatie 40-ročný tréner, ktorý prezradil aj to, že by sa počas prvého februárového víkendu mohol predstaviť v zápase legiend, ktorý bude samotnému derby predchádzať. „Som napísaný v jednej zo zostáv, takže uvidíme," uzavrel Podkonický.