Nitrania ukončili červeno-modrým sezónu

Autor: HKM Zvolen Dátum: 5.4.2019

Prvý gól inkasovali domáci už v 41. sekunde, na prestávku schádzali tímy za stavu 0:2 * Zlý vstup do stretnutia zväzoval „rytierom“ ruky, nepremenených zostalo množstvo príležitostí * Doráňaní hostia predviedli mimoriadnu obetavosť a skvelú efektivitu v zakončení * Posledným strelcom Zvolena v sezóne bol najlepší kanonier tímu v playoff Garrett Mitchell * Strely na bránu 45:18!!! HKM do finále opäť nepostúpil a patrí mu konečné tretie miesto.

(Zdroj: TASR)  HKM Zvolen - HK Nitra 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Góly: 42. Mitchell (Obdržálek, Špirko) - 1. Kerbashian (Korím), 17. Korím (Šiška), 58. Scheidl (Lantoši), 59. Buček. Rozhodovali: Stano, Štefík – Orolín, Výleta, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5372 divákov
konečný výsledok série: 3:4, Nitra postúpila do finále

Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Vandane, Ulrych, Pufahl, Růžička, Drgoň, Zeleňák – Špirko, Mitchell, Handlovský – Chovan, Kytnár, Obdržálek – Kelemen, Petráš, Zuzin – Šišovský, Holovič, Vandas

Nitra: Šimboch – Rais, Mezei, McCormack, Korím, Versteeg, Sloboda, Pupák, Morrison - Lantoši, Čaládi, Fominych - Kerbashian, Šiška, Scheidl - Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Slovák, Pätoprstý

Prvý zásah v zápase si pripísal domáci brankár Skapski, ktorý po 41 sekundách aj inkasoval. Korímovu odrazenú strelu od žrde poslal do siete Kerbashian – 0:1. Zvolen rýchly gól nezaskočil, jeho hráči sa tlačili pred Šimbocha, nebezpečná bola najmä strela Mitchella.

Nitra mala veľkú šancu na druhý gól v 9. minúte, keď sa po chybe Frasera rútil sám na bránku Buček, ale Skapski podržal svoj tím. V 17. minúte však už nestačil na strelu Koríma, obranca Nitry stanovil skóre 1. tretiny na 0:2.

V úvode druhého dejstva hral Zvolen presilovú hru, Mitchell počas nej nastrelil pravú žrď. Ďalšie šance mali Vandane a Kytnár, ale Šimboch bol do týchto chvíľ veľkou oporou „corgoňov“. Hostia pohrozili takisto v početnej výhode, neskôr sa nebezpečnou strelou prezentoval Rais.

V 32. minúte premárnil výbornú šancu Handlovský, ktorý mieril do odkrytej bránky, ale puk opäť zastavila konštrukcia. Nitra čakala na svoje šance z brejkov a jeden prišiel po prečíslení. Lantoši však zaváhal a stav 0:2 platil aj po 40 minútach.

Tretiu tretinu začal Zvolen náporom, onedlho mal k dispozícii presilovú hru. Mitchell ju využil už po 29 sekundách a znížil na rozdiel gólu. Zvolen pokračoval v tlaku a na Šimbocha mierila jedna strela za druhou. Hosťom citeľne dochádzali sily, no v 48. minúte po faule Zuzina mali možnosť presilovky a Lantoši v nej nastrelil žrď.

Hra sa potom opäť presťahovala do útočného pásma domácich, Zvolenčania strieľali z každej pozície. Dve minúty pred koncom však Nitrania vyrazili do prečíslenia a po vynikajúcej kombinácii Scheidla s Lantošim rozhodli o postupe. Gólovú bodku za duelom dal ešte Buček pri power play domácich.

(Zdroj: RTVS)  Andrej Podkonický (tréner Zvolena): „Veľmi dôležitý bol gól v druhej minúte, ktorý nás pribrzdil. Potom prišiel v prvej tretine aj druhý a kým sme sa prebrali, bolo už asi neskoro. V druhej časti sme mali šance, dvakrát prázdna bránka či žŕdka, ale neodrazilo sa nám to do bránky. V tejto sérii sa od nás odvrátilo strelecké šťastie. Ak by sme v druhej tretine dali kontaktný gól, tak som presvedčený, že by sme to otočili. Náš cieľ bolo finále, čo sme nesplnili. Mužstvo na to malo. Mali sme využiť zdravotné problémy súpera, ale nedokázali sme to. Oni nás zdolali srdcom a bojovnosťou.“

(Zdroj: RTVS)  Andrej Kmeč (asistent trénera Nitry): „Vedeli sme, že keby sme hrali otvorený hokej, tak súper má mužstvo, s ktorým by sme tieto ‚preteky‘ nemohli zvládnuť. Prejavila sa však naša obrovská bojovnosť, obetavosť a súdržnosť, čo nás posunulo ďalej. K tomu treba prirátať prepojenosť s fanúšikmi, dali nám veľkú podporu a vďaku, ktorú sme im postupom vrátili. Máme v tíme mnoho zranení, ale to sú veci, ktoré tím zomknú. Zvládli sme neskutočné veci, ktoré by sme za iných okolností nemohli zvládnuť.“