Marek Viedenský smeruje pod Pustý hrad

Autor: HKM Zvolen Dátum: 24.6.2020

Vedenie HKM hlási ďalšiu výraznú posilu útočných radov. Červenomodrý dres oblečie v novej sezóne center s reprezentačnými skúsenosťami, Marek Viedenský.

29-ročný útočník prichádza z bratislavského Slovana, kde v uplynulom ročníku získal 15 bodov (7+8) v 28 zápasoch.

V roku 2009 bol Viedenský v 7. kole zo 189. pozície draftovaný do NHL San Jose Sharks. Ako mládežnícky reprezentant odohral jeden dorastenecký a dva juniorské svetové šampionáty. Po troch sezónach v AHL sa rozhodol pre návrat do Európy, v sezóne 2014/15 bol hráčom HPK Hämeenlinna v najvyššej fínskej lige. Nasledovali tri roky v KHL a v tejto súťaži nazbieral ako hráč Slovana 53 bodov (23+30) v 122 zápasoch. Počas posledných sezón trápili Viedenského zdravotné problémy, aj preto v sezóne 2018/19 stihol za český Třinec iba 4 zápasy. Národný dres obliekol na troch seniorských majstrovstvách sveta, celkovo má na konte 46 reprezentačných duelov s bilanciou 6 gólov a 16 asistencií. 

Vedenie HKM Zvolen malo veľký záujem o návrat svojho úspešného odchovanca a klubovej ikony Michala Chovana, obe strany v uplynulých týždňoch v médiách potvrdili vzájomné rokovanie o novej zmluve. Napriek vyvinutému úsiliu a veľmi kvalitným ponúknutým podmienkam sa manažmentu HKM 32-ročného útočníka nepodarilo presvedčiť a k dohode neprišlo. Mrzí nás, že kapitán "rytierov" zo sezóny 2018/19 po roku opäť neoblečie červeno-modrý dres, zároveň mu však v jeho novom pôsobisku a ďalšej kariére prajeme všetko dobré.