Jeden gól v Trenčíne na body nestačil

Autor: HKM Zvolen Dátum: 7.12.2018

V každej tretine zápasu padol jeden gól * Zvolenčania znižovali na konečných 1:2 presilovkovým zásahom Šišovského v úvode tretej dvadsaťminútovky * Ani úporná snaha HKM v záverečnej power-play neposunula zápas do predĺženia * Strely na bránu 27:29.

(Zdroj: TASR)  HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 16. Hecl (Radivojevič, Rýgl), 32. Hecl (Dlouhý) – 42. Šišovský (Vandane, Obdržálek). Rozhodovali: Konc, Novák – Durmis, Výleta, 2792 divákov, vylúčení: 4:6, navyše: Fraser 10 minút za hrubosť, Mitchel (obaja Zvolen) 10 minút za narazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2792 divákov

Trenčín: Valent – Bohunický, Krejči, Rýgl, Holenda, Luža, Frühauf, Husár – Radivojevič, Sojčík, Hecl – T. Varga, Sádecký, Bartovič – D.Hudec, R. Dlouhý, J. Pardavý ml. – Luhový, J. Švec, O. Mikula – Špankovič

Zvolen: Skapski – Fraser, Vandane, Růžička, Zeleňák, Pufahl, Pöyhönen, Roman – Zuzin, Mitchell, Obdržálek – Chovan, Kytnár, Handlovský – Kelemen, Petráš, Šišovský – Andrisík, Holovič, Marcinek – P. Halama

Skóre zápasu mohol už na začiatku otvoriť Bartovič. Jeho strela narobila gólmanovi Skapskemu problémy. Na opačnej strane klziska nahadzovaný puk pred Valenta neusmernil do siete najlepší strelec Zvolena Kytnár. Svižný hokej na oboch stranách pokračoval ďalej. Neujala sa však strela z otočky v podaní Hecla. Následná prihrávku Radivojeviča Krajčí napálil do presunutého Skapskeho. V 16. minúte prvá formácia Dukly uspela. Radivojevič zaviezol puk za bránu, prihral pred bránkovisko, kde sa ho zmocnil Hecl a strelou pod hornú žŕdku otvoril skóre stretnutia.

Začiatok druhej tretiny priniesol príležitosti na oboch stranách. V 21. minúte najskôr Ružička zakončil. Následne prihral pred odkrytú bránku Chovanovi, no ten v čistej šancí puk dobre netrafil. O minútu neskôr chybu hosťujúcej obrany nepotrestal Mikula, keď trafil Skapskeho priamo do hrude. V 32. minúte rozjasal domáce tribúny opäť Hecl, ktorý ťažil z dobrej práce Dlouhého. Pre mladého útočníka už nebol problém dopraviť puk do siete – 2:0. Zvolenčania zvýšili obrátky a tlačili sa pred domáce bránkovisko. V 36. minúte Zelenákova delovka poriadne natiahol Valenta.

Zvolenčania v poslednej tretine dohrávali presilovú hru a aj ju využili. Vyrazenej strely Vandanea sa zmocnil Šišovský a vychutnal si Valenta. Snahu lídra ochabili dve oslabenia v krátkom slede. Domáci sa nedokázali presadiť, keďže až príliš otáľali so zakončením. V závere si Trenčania vedenie postrážili a zaknihovali cenné tri body.