Informácie pre fanúšikov o Kaufland Winter Classic Games

Autor: HKM Zvolen Dátum: 6.11.2018

Je to oficálne - v prvom tipsportligovom zápase pod holým nebom uvidíme pohronské derby! Hokejový sviatok na strednom Slovensku prinesie súboj Zvolena a Banskej Bystrice. 

Táto správa vyvolala okrem nadšených ohlasov oboch fanúšikovských táborov aj niekoľko otázok, pokúsime sa teda mnohé z nich zodpovedať. 

Azda najdôležitejšou je predaj a dostupnosť vstupeniek. Predaj bude spustený v stredu 7. novembra od 10:00 v sieti Ticketportal.sk a Predpredaj.sk resp. v ich kamenných predajniach. Samotnému duelu "rytierov" a "baranov" bude predchádzať zápas legiend, ktorý je na programe v sobotu 2. februára o 16:00. Hlavný chod atraktívneho víkendu, a teda zápas Banská Bystrica - Zvolen, je naplánovaný na nedeľu 3. februára o 14:00.

Jednotná cena vstupenky (státie aj sedenie) na zápas Banská Bystrica - Zvolen je 18 eur. Výnimkou sú majitelia permanentných vstupeniek, ktorí majú nárok na 50 % zľavu. Tú si môžu uplatniť pri kúpe vstupeniek len do konca novembra. Organizátori pripravili pre fanúšikov aj VIP vstupenky. 

Na utorkovej tlačovej konferencii v dejisku Winter Classic na banskobystrickom futbalovom štadióne VŠC Dukla predstavil šéf Tipsport ligy Richard Lintner aj vizualizáciu usporiadania ľadovej plochy a tribún. Ako uviedol, zvolenským priaznivcom by mala patriť vystavaná tribúna, ktorá je na vizualizácii situovaná oproti striedačkám. Do predaja pôjde 7500 vstupeniek. Lintner tiež uviedol, že čas začiatku zápasu sa môže v prípade nepriaznivého počasia posunúť, a to buď o niekoľko hodín, v krajnom prípade až o deň hore-dole. Zároveň dodal, že jediné naozaj nepriaznivé počasie, ktoré by mohlo plánovaný začiatok zápasu ohroziť, je dážď a s prípadnými teplotami nad nulou sú organizátori pripravení sa vysporiadať. 

Okrem dvoch zápasov, ktoré hokejový víkend na Štiavničkách prinesie, je pre fanúšikov pripravených aj množstvo ďalšich sprievodných a propragačných podujatí. Súťaže zručnosti, verejné korčuľovanie, či sústredenie slovenských hokejových legiend v Banskej Bystrici a vo Zvolene, kde navštívia, školy, nemocnice, kultúrne pamiatky a absolvujú tréningy v kluboch. To je niekoľko z nich, ktoré zatiaľ prezradil Richard Lintner. Na zápase legiend nastúpia hráči ako Marián Hossa, Ľubomír Višňovský, Ján Lašák, Miroslav Šatan, Peter Bondra, Michal Handzuš alebo Richard Zedník. Niet teda pochýb o tom, že hokejoví nadšenci, nielen na strednom Slovensku, sa majú na čo tešiť!