HKM zdolal MAC v predĺžení

Autor: HKM Zvolen Dátum: 4.11.2018

Svoj historicky prvý zápas v hlavnom meste Maďarska zvládli Zvolenčania za dva body * Hostia po prvej dvadsaťminútovke viedli 2:0, v druhej tretine dokázali domáci vyrovnať * Víťazný gól zaznamenal 47 sekúnd pred koncom predĺženia kapitán Michal Chovan * V zápase boli len traja vylúčení hráči (2:1), všetky góly padli v rovnovážnom stave * Strely na bránu dvojnásobne pre Zvolen – 21:43.

MAC Budapešť - HKM Zvolen 2:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 36. Szigeti (Burt), 39. Dudás (Dansereau, Brown) - 10. M. Halama (Růžička, Špirko), 17. Vandane (Vandas, Šišovský), 64. Chovan (Šišovský, Ulrych).

Rozhodovali: Konc st., Goga - Konc ml. Výleta, vylúčenia: 2:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 520 divákov

Újbuda: Bálisz - Bugár, Pozsgai, Fejes, Burt, Dudás, Vokla, Szigeti - Bodó, Langkow, Orban - Dansereau, Brown, Klempa - Terbócs, Nagy, Kreisz - Szabad, Majoross, Odnoga

Zvolen: Tomek - Ulrych, Vandane, Růžička, Zeleňák, Pöyhönen, Drgoň - Špirko, M. Halama, Vandas - Šišovský, Petráš, Lušňák - Zuzin, Kytnár, Chovan - Andrisík, P. Halama, Marcinek

Líder ligy zo Zvolena v Budapešti v prvej tretine potvrdzoval papierové prognózy favorita. Do vedenia ho dostal Marco Halama, ktorý sa presadil z priestoru pri bránkovisku v 10. minúte. Na 2:0 pre hostí zvýšil v 17. minúte Vandane po presnom zakončení. Zvolen v týchto fázach dominoval, bol strelecky jasne aktívnejší. V druhej tretine sa akoby uspokojil a MAC to využil na vyrovnanie v jej záverečnej päťminútovke. Najprv v 36. minúte dosiahol kontaktný gól Szigeti a v 39. minúte vyrovnal Dudás. V tretej tretine sa strelci odmlčali a tak sa muselo do predĺženia. V ňom uspel Zvolen, keďže v 64. minúte rozhodol o výhre Chovan.