HKM zdolal Detvu, Šimko s čistým kontom

Autor: HKM Zvolen Dátum: 15.10.2017

Zvolen pod Poľanou nezaváhal, víťazným zásahom bol už prvý gól zápasu. Jeho autorom bol Peter Šišovský * Gólman Marek Šimko si pripísal prvý shot out v sezóne * Adam Drgoň prispel k výhre Zvolena dvomi gólmi. Obidva zaznamenal v presilových hrách * Do zostavy HKM sa po doliečení vrátili útočníci Matej Síkela a Miloš Kelemen * Strely na bránu 27:26.

HC 07 Detva - HKM Zvolen 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Góly: 17. Šišovký (Obdržálek), 18. Drgoň (Ross), 26. Jurík (Šišovský), 34. Drgoň (Coffman), 55. Ďaloga (Ťavoda)

Detva: Nagy – Kuklev, Mar. Chovan, Macejko, Gachulinec, Sládok (C), Šimon, Jendroľ, Srnka – Videlka, Ščurko, Halás – Milý, Gašpar, Novák – Babynets, Mat. Chovan, Žilka – Ondris, Murček, Surový
Zvolen: Šimko – Hraško, Wharton, Drgoň, Ross, Ťavoda, Andersons, Bokroš, Dubeň – Obdržálek, L. Jurík, Šišovský – Matis, Steén, Coffman – Ďaloga, V. Fekiač, Török – Kelemen, Immonen, Síkela

Prvú tretinu susedského derby zvládli lepšie Zvolenčania. Tí sa po opatrnom úvode z oboch strán ubránili štvorminútovej presilovej hre Detvy pri vylúčení Lukáša Dubeňa, aby následne najskôr otvoril skóre Peter Šišovský a na priebežných 2:0 o necelé dve minúty na to upravil v presilovej hre obranca Adam Drgoň. Prvá tretina ponúkla celkom zaujímavý hokej, ktorý sa divákom musel páčiť. V druhej tretine sme znova videli dva góly, namiesto vyrovnania zo strany domácich však Zvolen navýšil svoje vedenie už na 4:0. Najskôr svoj únik zakončil rutinérsky kapitán "Bryndziarov" Lukáš Jurík a následne sa po druhýkrát v zápase presadil delovkou od modrej čiary v presilovej hre Adam Drgoň. V tretej tretine sme nevideli množstvo zaujímavých situácií, Zvolen hral umne a strážil štvorgólové vedenie. V 44. minúte bolo po faule nariadené trestné strieľanie pre Detvu, ktoré zahrával Ladislav Sčurko, no Mareka Šimka blafákom neprekonal. Zvolen bol aj počas tretej dvadsaťminútovky aktívnejší a svoju aktivitu korunoval gólom, keď sa v 55. minúte presadil Martin Ďaloga. Zvolen si tak podľa očakávania poradil s Detvou v pomere 5:0.

Hlasy trénerov:

Dušan Kapusta, tréner Detvy: "Zvolen podal konsolidovaný a kvalitný výkon. Pred zápasom som si prečítal súpisku Zvolena a videl som, že to je úplne iné mužstvo, ako mali v piatok. V bráne nastúpil Marek Šimko a už v tom momente som vedel, že to dnes bude ťažké. Pri góloch by som vytkol najmä tretí, pretože takéto góly nesmieme dostávať. Náš hráč netrafí prázdnu bránu a hneď z protiútoku inkasujeme. Myslím si, že Zvolen je vo všetkých činnostiach vysoko nad nami."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Víťazstvo sa cení najmä z toho pohľadu, že v posledných zápasoch nám niektoré veci neprebiehali podľa našich predstáv. Dôležitý okamih bol, keď mala Detva na začiatku dlhú presilovú hru, ktorú sme dokázali ubrániť a potom nás nakopol strelený gól. Treba však dnes pochváliť všetkých našich hráčov, pretože sme podali dobrý kolektívny výkon a kontrolovali hru počas celého zápasu."