Do nedele štyrikrát o body

Autor: HKM Zvolen Dátum: 31.10.2018

Do reprezentačnej prestávky, ktorá na týždeň preruší ligový kolotoč, zostáva päť dní. Obdobie od stredy do nedele však bude pre zvolenských hokejistov mimoriadne rušné, keďže v spomínaných piatich dňoch na nich čaká porcia až štyroch duelov o dôležité body.

Už dnes odohrajú “rytieri“ najprestížnejší duel tejto série, keď pod Urpínom nastúpia od 17:30 na druhé tohtosezónne pohronské derby proti bystrickým “baranom“. Zápasy týchto súperov sú dramatické vždy, dnes to bude o to atraktívnejšie, že červeno-modrí pricestujú k súperovi ako vedúce mužstvo tabuľky. Vo štvrtok si to Zvolenčania nasmerujú do Piešťan na súboj proti bokrošovej dvadsiatke a v piatok na svojom ľade privítajú trenčiansku Duklu. “Vojaci“ spod Čákovho hradu doteraz u súperov veľa vody nenamútili, no isté je, že kapitán Radivojevič a spol. to budú chcieť zmeniť a na ľade ťažkého súpera uspieť. Po nezápasovej sobote Zvolenčanov v posledný deň tohto týždňa čaká premiérovo cesta do Budapešti, kde sa stretnú s domácim tímom MAC Újbuda. Z hlavného mesta Maďarska sa body nevozia ľahko, presvedčili sa už o tom aj Banská Bystrica, Trenčín a Poprad.

Mužstvo HKM neobchádzajú zranenia a vyťaženosť korčuliarov, ktorí držia vztýčenú vlajku lídra tabuľky bola už doteraz pomerne veľká. „Obdržálek, Holovič, Handlovský, Roman a Černook v zápasoch, ktoré nás teraz čakajú určite nenastúpia,“ smutne dnes ráno vyratúval tréner Andrej Podkonický. „Je to dosť nešťastná situácia. Jediným z maródov, ktorý by sa v tomto týždni mohol vrátiť do zápasov je Drgoň, aj to ale nie je isté,“ doplnil. Jediná zmena v zostave okliešteného kádra oproti poslednému zápasu s Popradom tak bude na brankárskom poste, keď sa dnes večer v Banskej Bystrici do zvolenskej brány namiesto Skapskiho postaví Tomek.

Oslabený tím HKM čaká teda ťažké dušičkové obdobie. Do vytúženej reprezentačnej pauzy, ktorá poskytne čas na doliečenie a rehabilitáciu, hrajú Zvolenčania ešte o dvanásť bodov. Na predĺženie pobytu na najvyššej priečke tabuľky ich potrebujú nazbierať čo najviac. Tak teda- ZVOLEN DO TOHO!

 

HKM Zvolen – HC´05 iClinic B. Bystrica v sezóne 2018/2019

7. kolo: Zvolen – B. Bystrica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), góly HKM: Špirko, Zuzin, Pöyhönen, Kytnár

18. kolo: B. Bystrica – Zvolen (17:30)

 

HKM Zvolen – HK ORANGE 20 v sezóne 2018/2019

7. kolo: Zvolen – ORANGE 20 6:1 (1:0, 2:0, 3:1), góly HKM: Handlovský 3, Špirko, Pöyhönen, M. Halama

19. kolo: ORANGE 20 – Zvolen (17:00)

 

HKM Zvolen – HK Dukla Trenčín v sezóne 2018/2019

8. kolo: Trenčín – Zvolen 2:4 (0:0, 0:1, 2:3), góly HKM: Špirko 2, Handlovský, Zuzin

19. kolo: Zvolen – Trenčín (18:00)

 

HKM Zvolen – MAC Újbuda  v sezóne 2018/2019

9. kolo: Zvolen – Újbuda 5:3 (2:1, 1:1, 2:1), góly HKM: Kytnár, Šišovský, P. Halama, M. Halama, Ulrych

20. kolo: Újbuda – Zvolen (18:00)